
Cred ca v-ați dat seama după cuvântul Streusel că și aceasta este o rețetă de prăjitură germană. Ce să fac?!… mie-mi plac tare mult. Sunt simple și foarte gustoase. Sper să vă placă și vouă pentru că mai am multe rețete de încercat 🙂

Cred ca v-ați dat seama după cuvântul Streusel că și aceasta este o rețetă de prăjitură germană. Ce să fac?!… mie-mi plac tare mult. Sunt simple și foarte gustoase. Sper să vă placă și vouă pentru că mai am multe rețete de încercat 🙂
Va place rubarba? Mie da, mai ales in combinatie cu capsunile. Pentru cine nu stie, rubarba are gust acrisor, din ea preparandu-se compoturi, gemuri si diverse prajituri.
Este cea mai bună prăjitură cu cireșe după părerea mea. O fac de 2-3 ori pe an în sezonul cireșelor, dar îmi plac și variantele cu caise sau cu prune.